Pompy łopatkowe Vickers HOF

W dziedzinie przemysłu istnieje obecnie coraz więcej technologicznych udogodnień, które sprawiają, że codzienna praca jest coraz łatwiejsza i zdecydowanie bardziej wydajna. Takim urządzeniem jest na przykład pompa łopatkowa, która znajduje szereg zastosowań w przemyśle. Można ją wykorzystać w budownictwie, a także w ładowarkach i śmieciarkach. Warto dowiedzieć się więcej na temat tych niezwykle pomocnych urządzeń.

Pompy łopatkowe typu Denison – co warto o nich wiedzieć? Czy warto się na nie zdecydować?

Pompy hof tego typu charakteryzują się ciśnieniem maksymalnym wynoszącym aż do 320 barów, zaś ich wydajność oscyluje od wartości sześciu aż do 269 mililitrów/obr. To zdecydowanie bardzo dobre parametry, które sprawiają, że pompy te z powodzeniem nadają się do użytkowania przemysłowego. Warto zwrócić uwagę na specjalne pompy występujące w wersjach mobilnych, posiadają one podwójne uszczelnienia, ze specjalnymi wzmocnionymi wałkami oraz nadają się do podłączenia bezpośrednio do przystawki. Dostępne również bardzo wytrzymałe silniki łopatkowe typu M4C, M4D, M4E, które charakteryzują się wyjątkowo dobrymi osiągami, jak i parametrami wytrzymałościowymi.

Serwisowanie i regeneracja opisywanych pomp łopatkowych – co warto wiedzieć na ten niezwykle ważny temat?

Regularnie użytkowane pompy łopatkowe wymagają okresowej kontroli oraz wymiany zużywających się z czasem elementów. Do tych elementów należą: specjalne wkłady (cartridge), wałki, a także uszczelnienia, które z czasem ulegają zużyciu, co jest oczywiste i naturalne. Dobrze serwisowane pompy łopatkowe prawidło pracują, a co ważniejsze – są w pełni bezpieczne dla pracowników. Z tego powodu warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu ich przydatności do użytkowania. Dotyczy to szczególnie przemysłu i ciągłego, regularnego użytkowania.